Американський електробус проїхав 1744 км на одному заряді – новий рекорд для електромобілів

У найближчі два-три десятиліття міста і країни збираються ввести заборони на двигуни внутрішнього згоряння, а для цього необхідно значно поліпшити технології електричного транспорту. Proterra вважає, що це у неї вже вийшло.

Каліфорнійська компанія заявила, що її електроавтобус Catalyst E2 Max проїхав 1744 км на одному заряді – світовий рекорд дальності шляху, який пройдено електромобілем без підзарядки. Заїзд проходив на полігоні Navistar в Індіані, а його результати було підтверджено незалежними спостерігачами.

«Для нашого важкого електричного автобуса, який побив попередній світовий рекорд в 1600 км, який був встановлений легковим електрокаром з масою в 46 разів менше, ніж Catalyst E2 max, – це великий подвиг», – зазначив головний комерційний директор Proterra Метт Хортон.

Довжина автобуса E2 Max становить 13 метрів, а висота – 3,5 метри. Транспортний засіб масою 17,7 тони оснащено акумулятором ємністю 660 кВт*год виробництва LG Chem. Для порівняння: Tesla Model S P100D має батарею потужністю 100 кВт*год, що забезпечує запас ходу в 507 км, а недавно Hyundai анонсувала автобус Elec City, який має майже 300-кілометровий діапазон і батарею на 256 кВт*год.

Однак, за даними Los Angeles Times, великі пасажирські перевізники США поки не використовують E2 Max. Proterra продає модель з далекобійністю в 563 км, і минулого року  погодилася поставляти каліфорнійській Foothill Transit моделі міських автобусів з 60-кілометровим діапазоном, які можна заряджати за 10 хвилин.

До теперішнього часу рекорд пробігу на одному заряді батареї був закріплений за електрокаром Schluckspecht-E, який демонстрував свої можливості в Німеччині  2011 року. Це був одномісний міні-електромобіль, сконструйований Університетом прикладних наук в Оффенбурзі. Тоді машина змогла подолати відстань в 1631,5 км і перевершила досягнення електромобіля Daihatsu Mira, розробленого японцями в 2010 році.

джерело – https://coolyanews.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *